معرفی

شرکت خودروسازی فاو با تاریخچه نو آوری شصت ساله یکی از تولید کنندگان برتر جهانی در صنعت خودروسازی می باشد که در سال 1953 تاسیس شده و در حال حاضر با داشتن 120000کارمند در سراسر جهان محصولات خود را در بیش از 70 کشور به فروش می رساند. این شرکت به عنوان خودروساز دولتی در چین ارزش دارایی های آن بالغ بر 244757 میلیارد یوان است.شرکت خودروسازی فاو سازنده انواع کامیون های سبک،متوسط،سنگین ،اتوبوس های شهری ،اتوبوس های لوکس گردشگری،شاسی اتوبوس های سفارشی،خودروهای سواری و وسائط نقلیه کوچک با مجموع فروش بیش از سی میلیون دستگاه تا سال 2013 است.

تأسیس دفتر مرکزی فاو و ساخت اولین محصول در 15 جولای 1953لحظه ای هیجان انگیز در تاریخ چین بود.اولین کامیون نیمه سنگین مدل CA10 اولین خودرویی بود که در چین ساخته شد.از آغاز تولید در سال 1956 تا اواخر 1978 دوره ای مهم در رشد و توسعه فاو بود.در 1979 برنامه ای برای طراحی مجدد و کامل از کامیون های CA10/30 آغاز شد.همزمان با فاز توسعه فاو،در 1983 با مدرن سازی بخش قابل توجهی ازماشین آلات کارخانه،انقلابی در تولید کامیون های جدید و مدرن رخ داد.در طی دوره 1983-1988 فاو سطح خود را از یک شرکت سنتی دولتی به یک سازمان مدرن و سود آور تغییر داد.در بین سالهای 1988 تا 2001 شاهد تمرکز بر گسترش فعالیت و تولید انواع خودرو بود.وگروه خودرو سازی فاو دو شاخه جداگانه خودروسازی را ایجاد کرد.شرکت خودروهای سواری فاو وشرکت فاو-فولکس واگن با مسئولیت محدودتولید اتوبوس های شهری ،اتوبوس های لوکس توریستی،شاسی اتوبوس های سفارشی،کامیون های سبک،متوسط و سنگین،نمونه ای از محصولاتی هستند که بطور مشترک تولید شدوجایگاه فاو را به عنوان یکی از برترین تولید کنندگان جهانی خودرو تثبیت کرد.
مشارکت های دیگر با کارخانجات خارجی خودرو سازی وگسترش همکاری بین فاو و شرکای خارجی هر دو منجر به ایجاد سرمایه گذاری مشترک قابل توجهی گشت.در حال حاضر با صادرات خودروهای کامل،قطعات خودرو CKD/SKD وقطعات یدکی به بیش از هفتاد کشور فاو بطور موفقیت آمیزی از یک شرکت خودروسازی مطرح در بازار داخلی به یک شرکت توانمند در عرصه جهانی تبدیل شده است.از سال 2000 تاکنون فاو با فولکس واگن،تویوتا و مزدا همکاری داشته و توانسته برند (مارک تجاری)خود را با کیفیت خوب و تکنولوژی بالا معرفی کند.این شرکت از سال 2013 فروشی بالغ بر سه میلیون دستگاه در سراسر جهان داشته و همچنان جایگاه خود را به عنوان برترین خودروسازی چین حفظ کرده است.

دفتر مرکزی گروه فاو در شهر چانگ چون استان جی لین می باشد.کارخانجات تولیدات داخلی،شرکت های تابعه،توسعه مهندسی ومراکز آزمون آن در هجده نقطه از کشور چین واقع شده است.کارخانه های تولیدی فاو در شمال کشور استان های: جی لین،لیائونینگ، هی لونگ جیانگ،در شرق استان شن دونگ و شهر تیان جین،در جنوب استان های گوانگ شی و هینان و جنوب غربی یون نان و سی چوان واقع شده است.محصولات آن شرکت شامل طیف گسترده ای از انواع کامیون های سبک ،متوسط و سنگین،اتوبوس های شهری و بین شهری،اتوبوس های لوکس گردشگری،اتومبیل های سواری ،وسائط نقلیه کوچک ،شاسی اتوبوس های گردشگری ،محورهای انتقال و اجزای مختلف می باشد.
شرکت خودروسازی فاو با حفظ جایگاه برتر خود در بازار چین در حال گسترش بازارهای جدید جهانی خود می باشد.

چشم انداز

چشم انداز

گروه فاو به عنوان «اولین کارخانه خودروسازی چین»محل تولد صنعت خودرو در چین بوده است.چنانچه بزرگترین تولیدکننده خودروهای سواری،اتوبوس و کامیون در این کشور و پیشگام صنعت خودرو در آن می باشد. ما نیاز مشتریان خود را درک کرده و در تلاشیم با ارائه محصولات و خدمات برجسته رضایت مشتریان خود در سراسر جهان را بدست آوریم.ما معتقدیم که عملکرد ما از دید مشتریانمان دور نخواهد بود و با نو اوری و تفکر خلاق که روح توسعه فاو است،سعی در تحقق انچه بیش از انتظار آنهاست داریم.
فلسفه کاری فاو براین اساس است که:ما شریک اول مشتریان خود هستیم و تاکید بر اینکه این ارتباط از جایگاه مهمی برخوردار است.ما بر آنیم تا با عملکرد بی نقص خود به بالاترین جایگاه دست یابیم.در این راستا با مشارکت و سرمایه گذاری مشترک بلند مدت با سایر خودروسازان برتر جهانی در حال تبدیل شدن به یکی از بزرگان تولید خودرو در جهان هستیم.

روحیه مشترک

ترویج کار گروهی قلب توسعه FAW است. در فضایی که موجب وحدت می شود، روح تفکر نوآورانه، احترام به دیگران، رشد شخصی و بهبود مستمر در میان کارکنان ما، ما قادر به ارائه نتایج برجسته کسب و کار است. ما متعهد به توسعه در حال توسعه مهارت های کارکنان در همه سطوح هستیم، و مردم ما را با آخرین فن آوری حفظ می کنیم.

نوآوری روح توسعه FAW است. اشتیاق ما برای نوآوری و تفکر خلاقانه در فرهنگ شرکت عمیق می کشد و به کارکنان ما کمک می کند تا مفاهیم هیجان انگیز را به واقعیت تبدیل کنند.

رشد شخصی ستون فقرات توسعه FAW است. با ترویج رشد شخصی کارکنان ما از طریق کار خود ما می توانیم مشارکت افراد با استعداد ما در فرآیند تصمیم گیری را افزایش دهیم و آنها را به خاطر موفقیت های برجسته آنها پاداش دهیم.

همکاری بین المللی

فاو-فولکس واگن

http://vw.faw-vw.com/

شرکت فاو فولکس واگن با سرمایه گذاری مشترک در مقیاس بزرگ برای تولید اتومبیل های سواری،بین گروه فاو و فولکس واگن ای جی ،با تقسیم سرمایه 60% به 40% است.سرمایه 40% فولکس واگن تقسیم می شود بین فولکس واگن ای جی 20%،آئودی 10%،و شرکت سرمایه گذاری فولکس واگن چین 10%..در طی همکاری و توسعه مداوم بیست ساله ،ارائه محصولات فاو-فولکس واگن از جتا سدان تا بورا IV،کدی MPV،گلف IV،مگاتن،سگیتار،آئودی A4وA6L،ادامه داشته است.ویل بیس A6L منحصرا توسط فاو-فولکس واگن طراحی و ساخته می شود.ظرفیت تولید سالانه این قبیل محصولات در سال 2014 به سطح یک ومیلیون دستگاه در سال رسیده است.

فاو-تویوتا

http://www.ftms.com.cn

در 29 آگوست 2002 گروه فاو و کارخانجات تویوتا موتور قرداد همکاری منحصر به فردی برای ایجاد یک شرکت مشترک و همکاری بلند مدت ،درپکن امضا کردند.پس از آن دو طرف فعالیت مشترک گسترده ای آغاز کردند که از جمله تولید گسترده محصولات تویوتا در چین و انتقال تکنولوژی بوده است.

فاو-مزدا

http://www.faw-mazda.com

شرکت فاو-مزدا با مسئولیت محدود،در مارس 2005 توسط گروه فاو وشرکت مزدا موتور تاسیس شد که سرمایه ثبت شده از این مشارکت 13.7 میلیون دلار بود. 5%سهام آن متعلق به گروه سرمایه گذاری فاو،70% شرکت خودرو سازی فاو و 25%شرکت مزدا موتور است.

دیگر مشارکت ها

شرکت خودروهای تجاری سبک FAW – GM (که از این پس شرکت FAW – GM یا شرکت نامیده می‌شود)، یک سرمایه‌گذاری مشترک میان شرکت گروه فاو چین و شرکت سرمایه‌گذاری جنرال موتورز چین می‌باشد. این شرکت رسماً در 27 ژوئیة 2009 با سرمایة ثبت شدة 2/1 میلیارد RMB تأسیس شد. هر دو طرف 50 درصد سهام این شرکت را در اختیار دارند و دورة کسب و کار این سرمایه‌گذاری مشترک سه سال است.

این شرکت دارای هفت واحد می‌باشد: واحد مدیریت عمومی، واحد کنترل مالی، واحد خرید، واحد تولید، واحد VSSM، مرکز مهندسی/تحقیق و توسعه و همچنین واحد مدیریت برنامه و سبد محصولات که مجموعاً 6937 کارمند دارند. گسترة کسب و کار شرکت شامل تحقیق، توسعه، فروش و خدمات پس از فروش کامیون‌های سبک (شامل شاسی)، ون‌های سبک (شامل شاسی)، خودروهای ویزة سبک (شامل شاسی) و مونتاژ و قطعات مربوطه و همچنین خدمات انبارسازی و پشتیبانی خودرو و قطعات است.

این شرکت دارای سه کارخانه است: شرکت خودورهای سبک هاربین فاو (FAW Harbin Light Duty Vehicle Co.)، شرکت خودورسازی هونگتا یونان (FAW-GM Hongta Yunnan Automobile Manufacturing Co.) و کارخانة چانگچون (Changchun Plant) با مساحت کلی ساختمانی 452،100 متر مربع. خطوطی برای چهار فرآیند مهم (پرسکاری، جوشکاری، نقاشی و مونتاژ عمومی) و همچنین خطوط تولید چهار سیستم مونتاژ (کابین راننده، بدنه، اتاق بار و محور) وجود دارند. سبد محصولات آنها عبارت است از کامیون‌های سبک ، پیکاپ، خودورهای ساختمانی، SUV، MPV، و ون سبک. صادرات شامل خودورهای تمام شده، CKD وSKD است. به علاوه، آنها دارای کارخانه‌های مونتاژ در روسیه، اوکراین، مکزیک و ویتنام هستند و از قبل محصولات خود را به بیش از 20 کشور و منطقه در جنوب شرق آسیا، قارة آمریکا، خاور میانه و غیره صادر می‌نموده‌اند.

.Deutz (Dalian) Engine Co. Ltd
.ThyssenKrupp Presta Fawer (Changchun) Co. Ltd
.TRW Fawer Automobile Safety Systems Co. Ltd
.Valeo Fawer Compressor (Changchun) Co. Ltd
FAW Bharat Forge (Changchun) Company Limited
.FAWER Y-TEC Chassis Parts Co. Ltd
.Tianjin Fawer Denso Air Conditioner Co. Ltd
.ZF Fawer Chassis Technology Co. Ltd
.TRW Fawer Commercial Vehicle Steering Systems (Changchun) Co. Ltd
.ArvinMeritor FAW Sihuan (Changchun) Vehicle Brake Co. Ltd
(Liaoyang K.S. Automotive Spring Co. Ltd. (LKS
(Changchun Fawer-Johnson Controls Automotive Systems Co. Ltd. (FJC
.United Aluminum Radiator Co. Ltd